Dokąd po kredyt na używany samochód?

25 lutego
13:07 2017

Kupno nowego samochodu to nierzadko zbyt duże wyzwanie dla budżetu domowego. Jeśli dochodzie do tego jeszcze niewystarczająca zdolność kredytowa, to może najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie kredytu na używany samochód?

Samochód to w obecnych czasach nie luksus, a wręcz konieczność. Z nim życie staje się dużo łatwiejsze. Niestety nowy samochód to duży wydatek. Czasami więc kupno auta używanego jest lepszym rozwiązaniem.

Używane auto na kredyt

Choć mogłoby się wydawać, że kredyty są udzielane tylko na zakup nowych aut, to w praktyce tak nie jest. Znalezienie oferty kredytowej pozwalającej na sfinansowanie używanego auta nie jest wcale takie trudne. Z reguły tradycyjne kredyty samochodowe oferowane przez banki pozwalają na kupno auta używanego.

Kredyt samochodowy

Wybierając kredyt samochodowy pozwalający na kupno używanego samochodu, należy zwracać uwagę na te same elementy jak przy kredycie standardowym. Dobrze jest już na wstępie oznajmić bankowi, że chcemy kupić upatrzone auto używane. To pozwoli bankowi na poinformowanie nas, czy taka opcja wchodzi w rachubę i czy warunki finansowania w takiej sytuacji nie ulegną zmianie.

Sprawdzenie dostępnych na rynku finansowym ofert rynkowych to oczywiście nasz obowiązek. Należy szukać kredytów zapewniających optymalne z naszej perspektywy zestawienie oprocentowania i prowizji. W kontekście kredytu samochodowego kluczową sprawą jest zabezpieczenie. Stanowi je samochód. Dlatego też tak ważną rolę odgrywa stan techniczny i wiek samochód. Im jest on lepszy, tym większe szanse na dobry kredyt. Banki mają różne wymogi co do wieku auta używanego, więc trzeba to na wstępie sprawdzić.

Kredyt gotówkowy na auto używane

Innym pomysłem jest wzięcie kredytu gotówkowego na samochód używany. W przypadku tego produktu niepotrzebne jest zabezpieczenie więc stan techniczny auta i wiek nie będzie grać tak dużej roli. Liczy się nasza zdolność kredytowa, a cel, na który chcemy przeznaczyć pieniądze, nie ma z perspektywy banku znaczenia. Niestety tego typu kredyty są droższe niż celowe kredyty samochodowe. Z drugiej strony nie wiążą się z tyloma formalnościami.

Jeśli interesują nas atrakcyjne kredyty na kupno używanego auta, to nie obejdzie się bez poważnego rekonesansu w zakresie ofert rynkowych. Tutaj z pomocą przyjdzie porównywarka kredytowa, która pozwoli na analizę aktualnych ofert.