Gdzie po kredyt samochodowy dla nowych firm?

22 grudnia
16:38 2014

Początkujący przedsiębiorcy nadal mają kłopoty z uzyskaniem kredytu bankowego. Nie oznacza to, że takich kredytów w ofercie bankowej nie ma. Są banki, które udzielają kredytów nawet firmom bez żadnego stażu. Gdzie początkujący przedsiębiorcy powinni udać się na przykład po kredyty samochodowe dla nowych firm?

Każda, nawet jednoosobowa firma, stara się o zakup samochodu, który jest bardzo pomocny w prowadzeniu działalności gospodarczej. W bankach nie jest łatwo o taki kredyt, co nie oznacza, że kredytów na zakup aut dla nowych firm banki w ogóle nie mają. Na przykład o taki kredyt można się starać w Idea Banku, którego podstawowym zadaniem jest współpraca z polskimi przedsiębiorcami. Idea Bank znany jest z przyjaznego nastawienia do polskich firm. W jego ofercie można znaleźć wiele produktów skierowanych również do firm dopiero rozpoczynających swoją działalność. Właśnie w Idea Banku przedsiębiorcy mogą zabiegać o kredyty dla początkujących firm na samochody specjalistyczne, a nawet poleasingowe.

Comperia.pl przypomina też, że bank ten nie określa nawet minimalnej i maksymalnej kwoty zakupu, a także wysokości marży, ponieważ jest to sprawa indywidualna pomiędzy stronami. Cała procedura kredytowa oparta jest na negocjacjach. Taka oferta ma niewątpliwie plusy, ale są też i minusy. Minusem jest – jak zwykle przy kredytach samochodowych bywa – zabezpieczenie na aucie i obowiązkowe wykupienie polisy autocasco.

Dla wolnych zawodów, typu prawnik, architekt czy też notariusz, ciekawą ofertę kredytów samochodowych przygotował Raiffeisen Bank. Ubiegający się o takie kredyty mogą sfinansować zakup samochodu do wysokości 250 tys. zł, nawet bez obowiązku wykupienia ubezpieczenia spłaty zaciągniętego kredytu. Jest też wymagany minimalny okres prowadzenia własnej działalności gospodarczej, który wynosi 6 miesięcy. Oprocentowanie nominalne tego kredytu zaczyna się już od 4,21 proc. Jednakże o szczegóły tej oferty należy bezpośrednio pytać w banku, ponieważ oferty bankowe szybko się zmieniają.

Oczywiście, należy sprawdzić również inne oferty w innych bankach. Można to zrobić, wchodząc na stronę porównywarki kredytowej Comperia.pl, która zebrała na ten temat wystarczające informacje, aby klient mógł podjąć korzystną dla siebie decyzję. Nie trzeba zapominać również o leasingu, ponieważ jest to ekonomicznie lepsza forma sfinansowania zakupu auta. Decyzja jednak, jak wiadomo, należy do osób prowadzących działalność gospodarczą.