Kredyt na BMW: w którym banku najtaniej?

21 września
16:08 2016

Zakup nowego samochodu to zawsze duży wydatek – szczególnie gdy dotyczy to nowego modelu BMW z salonu. Wtedy często potrzebne jest finansowanie wspomagane przez bank i kredyt samochodowy. Sprawdźmy, w którym banku otrzymamy najtańszy kredyt na BMW.

Chociaż powszechnie panuje przekonanie, że Polacy jeżdżą głównie starymi samochodami, coraz większą sprzedaż odnotowują również dealerzy nowych aut. Według raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, na koniec 2015 roku zarejestrowano o 25,5% więcej nowych samochodów osobowych niż w roku 2014. Pojazdów marki BMW sprzedano aż o 23,8% więcej w ujęciu rocznym. Gdzie jednak najtaniej można sfinansować zakup samochodu BMW?

Kredyt na BMW

Analizując oferty banków, za pomocą których moglibyśmy sfinansować zakup samochodu marki BMW, wzięliśmy pod uwagę takie parametry, jak prowizja, wkład własny i całkowity koszt kredytu. Oto wyniki naszego zestawienia:

Lp.

Bank

Oferta

Prowizja

RRSO w skali roku

1.

Getin Noble Bank

Kredyt samochodowy

0%

5,63%

2.

Bank BGŻ BNP Paribas SA

Kredyt samochodowy

1%

6,17%

3.

mBank

Kredyt samochodowy – oferta z ubezpieczeniem

5%

7,15%

4.

Bank BGŻ BNP Paribas SA

Kredyt samochodowy – oferta promocyjna

4%

8,32%

5.

Credit Agricole

Szybki Kredyt na samochód

12,9%

11,81%

6.

mBank

Kredyt samochodowy online

5%

12,21%

Podsumowanie

Nasze zestawienie zdecydowanie wygrał Kredyt Samochodowy Getin Noble Banku. To jedyna oferta, w której bank zrezygnował z pobierania prowizji. Dodatkowo do 50 tys. zł można skorzystać z uproszczonej procedury, chociaż w naszym przypadku konieczne będzie pożyczenie jednak większej sumy (BMW do tanich aut nie należy). Warto jednak pamiętać, że jeśli zrezygnujemy z wykupienia ubezpieczenia AC, bank podwyższy nam oprocentowanie o 2,5 p.p. Co ciekawe, gdy kupujemy samochód na firmę, nie musimy przedstawiać dokumentów dochodowych, wystarczy tylko oświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Drugi w naszym zestawieniu jest Kredyt Samochodowy BGŻ BNP Paribas SA. W tym przypadku musimy już liczyć się z prowizją, chociaż jest to tylko 1%. Okres maksymalnego kredytowania to 8 lat, na który możemy pożyczyć nawet 500 tys. zł. Zabezpieczeniem jest tutaj przewłaszczenie lub zastaw rejestrowy oraz cesja praw z odszkodowania AC.